Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) переглянула свою зовнішню політику

На партійному з’їзді Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) переглянула свою зовнішню політику. Зокрема, політична сила переосмислює свої відносини з Москвою і висловлює критику своєї попередньої політики відносин з Росією як невдалий етап.

Під час з’їзду SPD визнала невірні оцінки щодо своєї російської політики перед початком війни в Україні. Припущення, що розвиток економічних зв’язків сприятиме демократизації росії, визнається помилкою, оскільки це призвело до енергетичної залежності Німеччини, стверджується в лідерському зверненні з питань зовнішньої політики, яке отримало підтримку делегатів.

Відео: tagesschau.de

За цим рішенням SPD відкидає ідею нормалізації відносин з урядом в москві, “доки росія буде прагнути до свого імперіалістичного завдання у завоюванні та пригніченні суверенних країн”.

Під час дебатів на партійному з’їзді лідери SPD висловили самокритику. Голова SPD Ларс Клінгбейл заявив, що було “помилкою не раніше віддалятися від системи путіна”. Лідер фракції Рольф Мютценіх признав, що він “повністю недооцінив імперське мислення керівника кремля володимира путіна”.

Після російського нападу на Україну SPD було звинувачено в тому, що вони довго ігнорували загрозу безпеки, що надходила з боку росії. У виборчій програмі 2021 року стояло: “Мир в Європі можливий не проти, а тільки разом з росією”. Тепер це твердження на партійному з’їзді виглядає протилежним: “Доки у росії не відбудуться фундаментальні зміни, безпека Європи буде організована проти росії”.

Спільно з цим Мютценіх виступив проти спроб дискредитувати традиційну політику розслаблення SPD, назвавши це безглуздою спробою порівняти її з вторгненням на Україну. Клінгбейл також взяв під захист політику, ініційовану колишнім канцлером SPD Віллі Брандтом стосовно колишнього СРСР. Замість того, щоб розглядати власну політику відносин з Росією, консерватори в останні два роки намагалися “обплювати брудом спадщину Віллі Брандта”, зауважив він.

За рішенням SPD партія виступає за лідерство Німеччини у світі. У рішенні партійного з’їзду виражено визнання того, що війська можуть бути використані як засіб миру. Окрім розвитку внутрішнього ринку і підтримки соціальної Європи важливим є і подолання неефективності та розколу в оборонній політиці та військовому промисловому комплексі Європейського союзу.

З огляду на східноєвропейську політику важливо “якнайшвидше створити передумови для прийняття України, Молдови та Грузії”. Країни світу очікують, що Німеччина “продемонструє більше ініціативи та прийме лідерську роль на міжнародному рівні”, підкреслено в рішенні. З огляду на Китай потрібна “європейська стратегія стійкості, що зменшить ризики”.

Канцлер Олаф Шольц закликав на партійному з’їзді продовжувати надавати Україні допомогу в боротьбі проти Росії, можливо, навіть ще протягом багатьох років.

У зв’язку з складною ситуацією виникають обурення, що уряд може скоротити свою допомогу. “Ця війна ймовірно не закінчиться так швидко”,-сказав Шольц. Тому важливо, “щоб ми можливо надовго продовжували здатність надавати допомогу Україні в її боротьбі за оборону”. Це може стосуватися не лише поточного та наступного року, але, ймовірно, і наступного після нього.

“Німеччина повинна бути готова надавати ще більше допомоги, “якщо інші будуть слабшими”,-сказав канцлер, очевидно, вказуючи на невизначеність політичної ситуації в США перед наступними президентськими виборами наступного року. Тому на німецькому рівні повинні бути прийняті рішення, “щоб ми могли це робити”.

Джерело: tagesschau.de

Читати також:

Посол Німеччини в Росії нагадав про жертв війни в Україні

Пісторіус про поставки Україні: “Постачаємо те, що можемо”

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja