Вибір на ринку є величезним: є календарі на кожен смак і у кожному ціновому діапазоні. Є календарі краси за 119 євро, іграшкові календарі за 30 євро, календарі зі спеціями за 89 євро чи календарі для домашніх тварин за 50 євро. Верхньої межі ціновому діапазону немає обмежень. Проте, попри цей величезний вибір, все більше споживачів самі наповнюють календарі для сім’ї та друзів. І це навіть не пов’язано з високими витратами на готові календарі.
Маріон Пертльвізер з Нідердорфельдена упаковує по 24 подарунки для своїх двох дочок у віці шість та дев’ять років, а також для своєї кращої подруги. Це означає 72 рази зав’язати бант. При цьому вона має високі вимоги: “Практичні і якісні” повинні бути подарунки, – каже вона. У мішечки для дітей потрапляють капці, кульки для ванни та фломастери. В календар для кращої подруги вона кладе шампанське, різдвяні шкарпетки та сумочку. Всі три разом коштують приблизно 300 євро.
“Тренд” саморобки
Для Маріон могло б значно дешевше обійтись, якщо б вона купувала готові різдвяні календарі, проте вона хоче самостійно наповнювати вміст і мати змогу підлаштовувати його під людей, яким призначений подарунок. Таким чином “всі сторони можуть радіти маленьким подарункам якнайдовше”. Вона зізнається, що була занадто часто розчарована готовими календарями, особливо вмістом іграшкових календарів, який, за її словами, “не відповідає ціні”.
І не тільки Маріон Пертльвізер робить це сама: у магазині художніх та креативних товарів в Ганау власниця Івонне Люльсдорф кожен рік створює багато шаблонів для різдвяних календарів, з яких її клієнтки можуть черпати натхнення і самостійно виготовляти щось подібне. Цього року у тренді: різдвяний вінок, виготовлений з 24 рулонів туалетного паперу, де розміщуються маленькі подарунки. Вартість матеріалів для цього складає менш як десять євро, за словами Люльсдорф. Проте, якщо додати тканини та прикрасити все це біжутерією, це стане значно дорожче.
Маленькі подарунки, великі гроші
Зараз матеріали для різдвяних календарів та декоративні вироби для передріздвяного періоду становлять близько 20% річного обороту Івонне. До цього додаються наповнення, які доводиться докуповувати окремо: одна клієнтка, яка витратила близько 60 євро на матеріали для своїх календарів, зазначає, що на їхнє наповнення вона витратила ще близько 120 євро.
На цей тренд також реагує магазин іграшок Nowak у Редермарку біля Оффенбаха. Готових календарів тут у цьому році немає, зате багато невеликих подарунків, таких як ручки, гумки, обігрівачі для рук, невеликі гірлянди чи чарівні ліхтарики. Споживачі можуть вибрати з приблизно 700 товарів. Це становить близько 15% різдвяного бізнесу, за словами власника Юргена Новака.
Десять років тому готові різдвяні календарі були хітом продажів у його магазині, але тепер за ними практично не питаються. “Обставини змінюються, і зацікавленість в індивідуальних наповненнях календарів зростає”, підтверджує його дружина Беттіна Новак. Лише у випадку книг з різдвяними календарями, тобто книг із 24 розділами та різдвяними історіями, високий попит залишається незмінним.
100 мільйонів євро на різдвяні календарі
Попри те, що все більше німців самі виготовляють свої різдвяні календарі, оборот готових календарів і надалі зростає – також тому, що різдвяні календарі, особливо в галузі краси, майже неможливо знайти за менше як 100 євро. Близько десяти років тому німці витратили 72 мільйони євро на таку маленьку радість у грудні; а цьогоріч це більш як 100 мільйонів євро.
Маріон Пертльвізер також не відмовляється від куплених календарів. Саморобні вона дарує, але цього року вона також дозволила собі придбати готовий календар краси за 119 євро. Оскільки самостійно заповнений “був би абсурдом і зовсім не сюрпризом”.
Джерело: tagesschau.de
Читати також:
Німецьким різдвяним ярмаркам потрібнен відеонагляд
Світлина з відкритих джерел