Бундесвер бореться з нестачею персоналу. Щоб пом’якшити дефіцит, пропонується допустити до лав збройних сил військовослужбовців без німецького громадянства. Кілька оборонних політиків висловили відкритість до цієї ідеї, але залишається багато невирішених питань.
Щоб подолати гостру нестачу персоналу у Бундесвері, міністр оборони Борис Пісторіус вже запропонував модифіковану військову повинність. Крім того, він відкритий до ідеї залучення до збройних сил військовослужбовців без німецького паспорта. “Ми б не були першими збройними силами у Європі, які це зроблять”, – нещодавно заявив Пісторіус. Він наголосив, що в Німеччині є люди, які живуть тут у другому чи третьому поколінні, але досі не мають німецького громадянства. Про це повідомляє видання Rheinische Post.
Дану пропозицію підтримують як деякі депутати від правлячої коаліції, так і опозиції. Голова комітету Бундестагу у справах оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн (ВДП) сказала: “Шукаючи відповідних молодих людей, готових служити у Бундесвері, ми повинні значно ширше думати на європейському рівні”. Це включає розгляд можливості прискореного отримання німецького паспорту для військовослужбовців без німецького громадянства після успішної служби”.
Заступник голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Йохан Вадефул також висловився позитивно, але поставив Пісторіусу низку запитань, на які той має відповісти. Вадефул закинув міністру, що поки що той лише оголошує ідеї. “Відкрити шлях до Бундесверу для громадян без німецького паспорта – це не нова думка, – сказав він. – Ще Урсула фон дер Ляєн розглядала таку можливість. В принципі, це правильна ідея, але ключовим є втілення”.
“Чи стосується це тільки громадян ЄС або НАТО, чи ширше? Що робити з громадянами держав, які вважають ризикованими, і до яких існують обмеження на поїздки для військовослужбовців Бундесверу, як-от Сирія, Іран чи Росія? Чи потрібне повне володіння німецькою? Чи надаватиметься німецьке громадянство після певного терміну служби як стимул чи з інших причин одразу, чи зовсім ні?” – поставив низку запитань Вадефул.
Отже, пропозиція щодо залучення до Бундесверу військовослужбовців без німецького паспорта викликала як схвалення, так і запитання серед політиків. Багато деталей ще потребують уточнення. Але в принципі ідея розглядається як один з варіантів вирішення проблеми нестачі персоналу у збройних силах Німеччини.
Читати також:
Чи повернеться загальний військовий обов’язок в Німеччині?
Умеров хоче призвати до армії чоловіків, які знаходяться в Німеччині: що відомо?
Світлина з відкритих джерел