Протести німецьких фермерів: чому скасування пільг обурює аграріїв та куди рухатиметься уряд

Німеччина останніми тижнями живе масштабними акціями протесту сільськогосподарських виробників та аграрних організацій. В епіцентрі – запланована на 2024 рік поетапна відміна державних субсидій та податкових пільг для фермерів, які існують десятиліттями.

Головна вимога Німецького селянського союзу та споріднених об’єднань – зберегти знижки на пальне для сільгосптехніки та інші механізми. Адже їх скасування коштуватиме фермерам 480 млн євро додаткових витрат щороку та завдасть удару конкурентоспроможності галузі.

15 січня кульмінацією протестів став мітинг у Берліні за участі 8,5 тисяч осіб та 6 тисяч транспортних засобів. Протягом “тижня протестів” від 8 січня відбулося понад 100 акцій у різних куточках Німеччини.

За словами лідера аграріїв Йоахіма Руквіда, головною метою залишається скасування непопулярних планів уряду щодо оподаткування фермерів. І без цього селяни не згорнуть тиск на владу, бо йдеться про майбутнє всієї галузі в конкурентному середовищі Європи.

Показово, що до акцій долучилися перевізники, ресторатори та представники інших сфер бізнесу. Адже урядова програма економії зачіпає інтереси широкого кола підприємців, які вимагають перегляду цього курсу.

Зі свого боку, правляча “світлофорна” коаліція сигналізує про готовність піти назустріч аграріям. Соціал-демократи пообіцяли нові рішення для стабільності галузі до літньої перерви у роботі Бундестагу.

Однак конкретики поки немає. Натомість лідер фермерів Йоахім Руквід розкритикував уряд за “порожні обіцянки”, що лунають десятиліттями безрезультатно. Без термінових рішень на користь агросектору подальша ескалація протестів неминуча, попереджає він.

Отже, через відсутність чітких поступок з боку влади ситуація довкола аграрних субсидій у Німеччині залишається вкрай напруженою. І хоч урядовці і демонструють певну поступливість, конкретні дії вкрай необхідні для запобігання новій хвилі масових протестів фермерів.

Джерело: Zeit.de

Читати також:

Фермери заблокували дороги в багатьох регіонах Німеччини

Німецькі фермери протестуватимуть проти скорочення державних субсидій

Світлина: скриншот з відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja