Курси для українців в Німеччині

Уряд Німеччини усіляко сприяє зручному перебуванню українців, які виїхали з України, шукаючи притулку. Для громадян України доступна низка програм, які можливо відвідувати для комфортного знаходження в Німеччині. Інформацію з приводу курсів було оновлено у грудні 2022 року.

Люди, які прибули у пошуку захисту до Німеччини через війну Росії проти України можуть відвідувати такі курси:

  • Консультаційний курс, що проводиться за підтримки Федерального уряду (MBE).
  • Ввідний орієнтаційний курс для тих, хто потребує притулку.
  • «Жінки в еміграції: сильні кожного дня» програма розроблена в MiA courses.
  • Інтеграційні курси.
  • Мовні курси професійно-технічного спрямування.

Консультування з міграційних питань (MBE) включають в себе можливість отримати інформацію з приводу подальшого перебування в Німеччині. Уповноважений орган, де спеціалісти зможуть проконсультувати з поширених побутових питань, як от: можливості пересування країною, пошуком житла, роботи чи отримання медичних послуг.

Про особливості адаптації в Німеччині можна дізнатись з ввідних орієнтаційних курсів (EOK), де основну увагу приділяють тому, як влаштовати свій побут в країні, висвітлені основні моменти життя в країні: особливості менталітету, історичні передумови розвитку держави. Також, курс включає уроки німецької мови, спрямовані на досягнення базового рівня володіння нею.

Курси MiA спрямовані на жінок та супроводжують їх у процесі адаптації та розвитку в Німеччині. Учасниці отримують відповідну інформацію про повсякденне життя, наприклад, як працює шкільна та освітня система в Німеччині або які можливості навчання та освіти доступні для них.

Інтеграційні курси є набагато більш обширними і завжди складаються з мовного та орієнтаційного курсів. У мовному курсі ви вивчаєте основи німецької мови для написання листів або електронних листів чи подання заяв на роботу. Орієнтаційний курс охоплює теми, такі як німецька історія, культура та правова система. Окрім загальних інтеграційних курсів, також є спеціальні курси, наприклад, для жінок або молоді, а також інтенсивні курси за певним направленням. Після закінчення інтеграційного курсу, є як мовний іспит, так і заключний тест на життя в Німеччині, і якщо ви складете іспити, ви отримуєте сертифікат про його проходження, це дасть набагато більше шансів отримати роботу.

Професійні мовні курси (BSK) базуються на інтеграційних курсах та готують учасників до світу праці в Німеччині. Крім основних курсів, також є курси з різними рівнями мовленнєвої підготовки. Участь у курсах та консультаційних послуг зазвичай є безкоштовною та можлива за пред’явленням дозволу на проживання. Українські військові переселенці, як правило, можуть брати участь у всіх курсах, які фінансуються BAMF, а реєстрація на інтеграційні та професійні мовні курси здійснюється через подання заяви до BAMF, тоді як реєстрація на перші орієнтаційні курси, курси MiA та міграційні консультації можлива, безпосередньо, з підтримки провайдерів курсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja