У місті Білефельд (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія) мечеть отримала замовлення індійської їжі з приміткою расистського змісту, в якій містилися погрози та заклики до насильства. Зокрема, у записці йшлося про те, що “вбивства кебабів стають національним видом спорту”, а також містився заклик до створення “газових камер для винищення палестинського народу”.
Голова правління Альянсу ісламських громад Білефельда Джихад Кефелі особливо стурбований тим, що це вже не перший подібний випадок, а останню атаку досі не розкрито. За словами Кефелі, Альянс подав скаргу до поліції. Речник поліції підтвердив виданню Bild, що Служба державної безпеки проводить розслідування, порушено кримінальну справу за розпалювання ненависті.
Чек з закликами до насильства за релігійними і расовими ознаками, світлина Bild
Цей інцидент є черговим проявом зростання ксенофобії та расизму в Німеччині. Праворадикальні угруповання все частіше вдаються до залякування та погроз на адресу релігійних та етнічних меншин. Особливою мішенню є мусульманська громада та біженці з Близького Сходу.
Так, лише з 2000 по 2006 рік неонацистами було вбито кілька торговців кебабами турецького походження. Ці злочини отримали назву “вбивств кебабів” і були вчинені на ґрунті расової ненависті. Донедавна правоохоронні органи ігнорували расистський мотив цих убивств, що викликало хвилю критики.
Для довідки відзначимо, що:
“Döner-mord” – некоректна назва для серії вбивств, скоєних неонацистами на ґрунті расової ненависті у різних великих містах Німеччини в період з 2000 по 2006 рік.
“Sandnigger” – образливий расистський сленговий вираз англійською мовою, що позначає людину близькосхідного або північноафриканського походження.
Отже, новий інцидент у Білефельді свідчить, що проблема ксенофобії та релігійної нетерпимості в Німеччині нікуди не зникла. Попри засудження з боку політиків, радикальні угруповання продовжують атакувати релігійні та етнічні меншини. Це вимагає рішучих заходів як з боку правоохоронців, так і громадянського суспільства.
Читати також:
Расова та гендерна дискримінація у німецьких шкільних підручниках
Фезер про неонацистські збори в Потсдамі: “Ганьба для демократичної Німеччини”
Шольц: Ніколи більше диктатура не повернеться до Німеччини
Світлина з відкритих джерел