Кліматичний клуб, започаткований за ініціативою Німеччини у 2022 році, розпочав свою діяльність, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц під час Всесвітньої конференції з клімату (СОР28) в Дубаї, в п’ятницю, 1 грудня.
Зараз клуб, до якого вже входять 36 країн, вважається “повністю функціональною” організацією, заявив канцлер. “Тепер ми можемо розпочати”, – сказав глава уряду ФРН. “Виступаючи як члени кліматичного клубу, ми підтримуємо спільну роботу над розробкою правильних стратегій та стандартів для безвуглецевої промисловості”, – звернувся Шольц до лідерів урядів країн-учасниць клубу.
Канцлер ФРН підкреслив, що клуб не повинен замінювати існуючі формати захисту клімату, але повинен доповнювати їх. “Ми просто зміцнюємо співпрацю між країнами, які готові зробити ще один крок вперед”, – пояснив Шольц. Понад половина світового ВВП припадає на учасників клубу, відзначає агентство AFP. Окрім країн Євросоюзу та країн “Групи семи”, до нього входять Єгипет, Індонезія, Казахстан, Кенія, Мозамбік, Україна, Чилі, Швейцарія та Південна Корея. Бразилія, Китай, Індія та Росія не є членами клубу серед великих економік.
Мета клубу – полегшити енергетичний перехід
Серед заявлених цілей кліматичного клубу – просування заходів щодо захисту клімату та скорочення викидів парникових газів, а також полегшення економічних наслідків енергетичного переходу, вказує AFP.
Серед іншого, клуб сподівається досягти декарбонізації виробництва у галузях з високим рівнем викидів парникових газів, таких як виробництво сталі та цементу. Канцлер ФРН підкреслив, що клуб приділяє особливу увагу цьому, і члени клубу хочуть виробляти сталь та цемент більш екологічно, не відмовляючись від цих планів навіть через зростання вартості виробництва, пояснює AFP.
За думкою федерального уряду Німеччини, першими кроками повинно стати розроблення єдиної глобальної системи стандартів для екологічно чистої сировини та продуктів, а також принципів керівництва з екологічної реструктуризації промисловості. За словами Шольца, подібний перехід повинен відбуватися поетапно шляхом обміну товарами, ноу-хау та технологіями. Декарбонізоване промислове виробництво повинно стати “бізнес-моделлю майбутнього”, заявив німецький канцлер.
Про подію повідомляє DW.
Читати також:
Бранденбурзькі ворота знову помаранчеві завдяки “Останньому поколінню”
Німеччина примусово впроваджуватиме інфраструктуру відновлювальної енергії.
Світлина з соціальної мережі X