Німецький політолог Герфрід Мюнклер з Університету Гумбольдта у Берліні звинуватив уряд Німеччини в тому, що країна свідомо обмежує військову допомогу Україні та фактично зв’язує їй руки у протистоянні з Росією. Така різка оцінка прозвучала під час його виступу в ток-шоу на телеканалі ZDF.
“Україні потрібно достатньо озброєнь, аби її війська могли утримувати свої позиції та не відступати. Натомість ми заявили — ми постачатимемо вам певні види зброї, але ви не маєте права застосовувати її проти Росії! Ми свідомо створили для українців асиметричну, нерівну ситуацію. Наче ми зв’язали їм одну руку за спиною”, – обурювався Мюнклер.
На його думку, Німеччина веде проти Росії лише санкційну війну з метою змусити Кремль “випустити меч із рук”. Однак цього замало, переконаний професор. Він наполягає на терміновій необхідності нарощувати оборонний потенціал України.
“Путін має зрозуміти, що навіть якщо ця війна триватиме ще 3-4 роки, він її програє і не досягне своїх цілей. Після стількох років війни Росію засипле фінансовими та економічними проблемами. В цьому і є суть”, – пояснив Мюнклер свою позицію.
Професор відверто розкритикував чинну стратегію Берліна щодо недопостачання Україні потрібних озброєнь та засудив спроби Німеччини обмежити можливості ЗСУ застосовувати отриману зброю на повну потужність. На його переконання, така половинчаста підтримка лише затягує війну і грає на руку Кремля.
Натомість за словами Мюнклера, Захід має всіляко посилювати бойовий потенціал українських Збройних Сил. Лише за умови нарощування військової міці України Путін нарешті усвідомить неможливість перемоги та змириться з необхідністю завершити війну.
Відверті застереження впливового німецького інтелектуала можуть послужити черговим приводом для перегляду підходів Берліна до питання підтримки України у її протистоянні російській агресії.
Джерело: Bild
Читати також:
“Шольц роздуває цифри: Німеччина надала Україні значно менше допомоги, ніж заявляє”
Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні
Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році
Світлина з мережі X