Німеччина: Бундестаг схвалив суперечливий бюджет на 2024 рік

Після тривалих дебатів 2 лютого німецький Бундестаг нарешті схвалив державний бюджет на 2024 рік. За бюджет проголосували 388 депутатів, проти – 279. Цей бюджет викликав гострі суперечки як всередині правлячої коаліції, так і серед громадськості.

Основні положення

Згідно зі схваленим бюджетом, видатки становитимуть 476,8 млрд євро. Також передбачено запозичення майже 39 млрд євро. Якщо сума нових кредитів не буде перевищена, то буде дотримано конституційну норму щодо граничного розміру держборгу. Це означатиме вперше з початку пандемії дотримання так званого “боргового гальма”.

Труднощі з ухваленням

Спочатку ухвалення бюджету планувалося ще у грудні 2023 року. Однак рішення Конституційного суду щодо нецільового використання 60 млрд євро коштів, виділених на боротьбу з пандемією, змусило уряд шукати додаткові заощадження.

Це спричинило гострі суперечки між трьома політичними силами правлячої коаліції – соціал-демократами, “зеленими” та вільними демократами.

Заощадження та невдоволення

Зрештою сторони дійшли згоди щодо програми економії, яка передбачає підвищення податку на авіаквитки та поступову, а не одноразову, відміну податкових пільг на дизпаливо для фермерів.
Останнє рішення викликало хвилю протестів серед німецьких аграріїв, які вимагають не позбавляти їх пільг, що існують вже понад 70 років. Голова аграрного союзу Німеччини Йоахім Руквід закликав використати час до остаточного ухвалення для пошуку альтернативних рішень.

Опозиційні партії також різко розкритикували новий бюджет, стверджуючи, що він насправді передбачає навіть вищі витрати порівняно з допандемійним часом.

Таким чином, ухвалення бюджету на 2024 рік стало справжнім випробуванням для німецької влади та може вплинути на подальшу політичну ситуацію в країні.

За інформацією DW

Читати також:

Протести німецьких фермерів: чому скасування пільг обурює аграріїв та куди рухатиметься уряд

Рейтинг уряду Німеччини падає: 3⁄4 населення незадоволені роботою Шольца

Домовленість щодо федерального бюджету на 2024 рік

Світлина з відкритиз джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja