Німеччина ініціює пошук систем протиповітряної оборони для України

Під час зустрічі Ради Україна-НАТО у Брюсселі 4 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на нагальній потребі посилити протиповітряну оборону України. Його “жорстка” промова була покликана “занурити союзників у суворі реалії” українських міст, що зазнають ракетних ударів.

Враховуючи заклик України, Німеччина як голова коаліції з протиповітряної оборони в рамках “Рамштайну” негайно ініціювала аналіз усіх доступних у світі систем ППО, зокрема батарей Patriot. Берлін також шукатиме способи доставити ці системи в Україну.

“Я дякую Німеччині та іншим союзникам за те, що вони відповіли на заклик і негайно вжили заходів”, – написав пізніше Кулеба у соцмережі, опублікувавши відео із главою німецького МЗС Анналеною Бербок.

Міністр зазначив, що ті союзники, хто побував в Україні та на власні вуха чув роботу систем ППО, реагують на прохання Києва інакше. Він перепросив, що “зіпсував святковий настрій” – день народження НАТО, однак відчував необхідність нагадати про трагічну реальність українських міст.

Рішуча позиція Кулеби та оперативна реакція Німеччини демонструють усвідомлення критичної ситуації в Україні та важливість негайного посилення її протиповітряного захисту. Відданість союзників наростити можливості ППО стане ключовим фактором для захисту мирного населення та припинення ракетного терору з боку Росії.

Водночас даний епізод засвідчує, що Україна, попри всі труднощі, продовжує наполегливо долучати партнерів до пошуку ефективних рішень у боротьбі проти російської агресії. Зусилля та єдність між Україною і країнами-союзницями лише зміцнюються в гарячій фазі протистояння.

Джерело: Європейська правда

Читати також:

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja