Під час зустрічі Ради Україна-НАТО у Брюсселі 4 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на нагальній потребі посилити протиповітряну оборону України. Його “жорстка” промова була покликана “занурити союзників у суворі реалії” українських міст, що зазнають ракетних ударів.
Враховуючи заклик України, Німеччина як голова коаліції з протиповітряної оборони в рамках “Рамштайну” негайно ініціювала аналіз усіх доступних у світі систем ППО, зокрема батарей Patriot. Берлін також шукатиме способи доставити ці системи в Україну.
“Я дякую Німеччині та іншим союзникам за те, що вони відповіли на заклик і негайно вжили заходів”, – написав пізніше Кулеба у соцмережі, опублікувавши відео із главою німецького МЗС Анналеною Бербок.
Міністр зазначив, що ті союзники, хто побував в Україні та на власні вуха чув роботу систем ППО, реагують на прохання Києва інакше. Він перепросив, що “зіпсував святковий настрій” – день народження НАТО, однак відчував необхідність нагадати про трагічну реальність українських міст.
Рішуча позиція Кулеби та оперативна реакція Німеччини демонструють усвідомлення критичної ситуації в Україні та важливість негайного посилення її протиповітряного захисту. Відданість союзників наростити можливості ППО стане ключовим фактором для захисту мирного населення та припинення ракетного терору з боку Росії.
Водночас даний епізод засвідчує, що Україна, попри всі труднощі, продовжує наполегливо долучати партнерів до пошуку ефективних рішень у боротьбі проти російської агресії. Зусилля та єдність між Україною і країнами-союзницями лише зміцнюються в гарячій фазі протистояння.
Джерело: Європейська правда
Читати також:
Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році
Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні
Світлина з відкритих джерел