Німеччина посилює захист від російського шпигунства після витоку запису

У Німеччині вводяться додаткові заходи безпеки для протидії шпигунству та дезінформації з боку Росії після того, як з’явився витік конфіденційної розмови офіцерів Бундесверу. Про це заявила міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер. А в США звинувачують Кремль у спробі посіяти недовіру між західними союзниками.

За словами Фезер, німецькі спецслужби значно наростили свої можливості у сфері контррозвідувальної діяльності та боротьби з дезінформацією. “Ми ще більше посилили заходи захисту від шпигунства і дезінформації, і постійно реагуємо на поточні події”, – наголосила вона.

Глава МВС переконана, що Росія намагається дискредитувати Німеччину, маніпулювати суспільною думкою та розколоти німецьке суспільство. “Пропагандистський апарат Путіна хоче дискредитувати нашу державу, впливати на формування громадської думки та розколоти наше суспільство. Але нічого цього Путіну не вдасться”, – застерегла Фезер.

За її словами, Федеральне відомство із захисту конституції, яке займається контррозвідкою, істотно збільшило свій штат і модернізувало технології. Протидія діяльності російських спецслужб залишається пріоритетом для німецької контррозвідки.

Скандал навколо прослуховування

Комітет Бундестагу з питань оборони розгляне інцидент зі витоком секретних відомостей на спеціальному засіданні 11 березня. До того часу будуть зібрані додаткові дані для аналізу ситуації, повідомила голова комітету Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн. За її словами, планується обговорити готовність німецьких установ протистояти “гібридним атакам”.

1 березня головний редактор російського державного телеканалу RT Маргарита Симоньян опублікувала 38-хвилинний аудіозапис, на якому начебто “високопоставлені офіцери Бундесверу” обговорювали можливість ударів по Кримському мосту ракетами TAURUS. МЗС РФ вимагало пояснень від Німеччини.

Міноборони ФРН визнало факт перехоплення розмови, але заявило про неможливість встановити, чи була змінена опублікована версія. За даними The Sunday Times, 19 лютого начальник ВПС Інго Герхардц в сінгапурському готелі обговорював військову інформацію через незахищений від прослуховування сервіс Webex на смартфоні.

Реакція США та позиція Берліна

Представник Білого дому Джон Кірбі розцінив оприлюднення Росією аудіозапису як “нахабну і прозору спробу посіяти розбрат” між західними союзниками та створити враження відсутності єдності серед них та всередині німецького уряду.

Водночас він висловив переконання, що Росії не вдасться досягти своєї мети. Кірбі наголосив, що спільна робота із підтримки України триває, і Німеччина відіграє в ній ключову роль. За його словами, кожна країна має право самостійно вирішувати, якою буде її допомога Києву.

Кірбі високо оцінив внесок ФРН у підтримку України та запевнив, що США продовжуватимуть співпрацю з канцлером Олафом Шольцом та його урядом для пошуку нових способів допомоги українській стороні.

Сам Шольц неодноразово наголошував на неможливості постачання Україні німецьких ракет TAURUS через ризик прямого втягування Німеччини у війну з Росією. Для контролю над застосуванням цих ракет довелося б відправити до України німецьких військових, чого бундесканцлер робити не планує.

За інформацією видання DW

Читати також:

Німецькі політики про перехоплення Росією розмови генералів ВПС ФРН: “Нашій наївності має прийти кінець”

Німеччина утримується щодо постачання Україні ракет Taurus через ризик удару по Москві

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja