Угорщина несподівано скасувала візит голови МЗС Німеччини Анналени Бербок

Дипломатичні відносини між Угорщиною та Німеччиною зазнали несподіваного напруження. Заплановану на 8 липня зустріч міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок з її угорським колегою Петером Сійярто в Будапешті було скасовано в останній момент з ініціативи угорської сторони.

Міністерство закордонних справ Німеччини підтвердило цю інформацію ввечері 5 липня, висловивши жаль з приводу скасування візиту. У відомстві наголосили на важливості “серйозної та чесної розмови між двома міністрами закордонних справ”, особливо після “несподіваного та неузгодженого візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви”.

Візит Орбана до Росії, який відбувся 5 липня, викликав гостру критику з боку партнерів по ЄС та НАТО. Особливої гостроти ситуації додає той факт, що з 1 липня Угорщина перебрала на себе головування в Раді ЄС.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн розцінила одноосібні дії Орбана як загрозу довірі до Європейського Союзу. Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив, що Орбан відвідав Путіна як прем’єр-міністр Угорщини, а не як представник зовнішньої політики ЄС.

Скасування візиту Бербок до Будапешта може свідчити про зростання напруженості у відносинах між Угорщиною та її західними партнерами. Німецька сторона заявила, що візит міністра відбудеться пізніше, проте конкретної дати не названо.

Ця ситуація ще раз підкреслює складність дипломатичних відносин у Європі на тлі російської агресії проти України та різних підходів країн-членів ЄС до взаємодії з Росією. Експерти зазначають, що подібні дії Угорщини можуть призвести до подальшої ізоляції країни в рамках ЄС та НАТО.

Джерело: DW

Читати також:

Несподівана гостя у Києві: Бербок анонсувала мільярд євро для ППО та підтримала легітимність Зеленського

Бербок окреслила своє бачення майбутнього Палестини після війни в секторі Гази

Російський дрон змусив Анналену Бербок перервати її візит до України

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja