Афганське МЗС ініціює переговори з ФРН про повернення афганців на Батьківщину

У відповідь на недавню пропозицію канцлера Німеччини Олафа Шольца депортувати мігрантів, які становлять терористичну загрозу, до Афганістану та Сирії, афганський уряд заявив про готовність до діалогу. Це стало реакцією на трагічні події в Мангаймі, де мігрант з Афганістану зарізав поліцейського та поранив кількох осіб.

ФРН призупинила депортації до Афганістану у 2021 році після захоплення влади радикальним рухом “Талібан”. Тепер ситуація може змінитися, попри те, що Німеччина не визнає талібський режим.

Міністерство закордонних справ Афганістану оприлюднило заяву: “Ми уважно стежимо за рішенням про депортацію афганських громадян із Німеччини та сподіваємося, що обидві країни зможуть розв’язати це питання дипломатичним шляхом. Ісламський Емірат Афганістану закликає німецьку владу розв’язати проблему через звичні консульські канали та відповідні механізми, засновані на двосторонніх угодах”.

Афганська сторона відкинула можливість екстрадиції своїх громадян через Пакистан, назвавши це порушенням міжнародних конвенцій.

Нагадаємо, виступаючи в Бундестазі після трагічних подій у Мангаймі, Олаф Шольц оголосив про зміну курсу в міграційній політиці: “Мене обурює, коли ті, хто шукає у нас захисту, скоюють найтяжчі злочини. Такі злочинці мають бути депортовані, навіть якщо вони з Сирії чи Афганістану”.

Канцлер додав, що у таких випадках інтереси безпеки Німеччини мають перевагу над правом злочинця на захист, і закликав МЗС внести зміни до доповіді про ситуацію в Афганістані для забезпечення законних підстав для депортації.

Нова політика Шольца ще потребує підтримки коаліції, зокрема, “Зелених” та Вільних демократів.

Джерело: Bild

Читати також:

Жахливий напад з ножем на політика у центрі Мангейма

Поранений у Мангеймі поліцейський помер в лікарні

Світлина з мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja