Німеччина продовжила статус захисту для українських біженців до березня 2025 року

Перебування на території Німеччини для українських біженців продовжено владою ФРН до 4 березня 2025 року”, – про це 24 листопада повідомляє газета Süddeutsche Zeitung (Німеччина).

Федеральна рада затвердила відповідну постанову Федерального міністерства внутрішніх справ. Верхня палата парламенту ФРН – бундесрат – проголосувала за припис, прийнятий МВС ФРН. У зв’язку із цим рішенням українські біженці звільняються від подання заяв про продовження статусу біженця в індивідуальному порядку.

Такі заяви можна подавати онлайн за формою ТУТ.
 
Підставою для подальшого продовження тимчасового захисту є рішення країн-членів ЄС наприкінці вересня 2023 року. Передбачається, що вжиті заходи мають на меті розвантаження відомств у справах іноземців.

За даними МВС ФРН, у Німеччині на цю мить проживає 1,1 млн осіб, які в’їхали до Німеччини з початку нападу Росії на України 24 лютого 2022 року. З них близько 350 тисяч – діти та молодь віком до 18 років. Близько двох третин дорослих біженців – жінки.

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер: «Мені приємно, що Федеральна рада сьогодні схвалила нашу постанову. Усі, хто був змушений тікати від смертоносної війни Путіна, залишаться в безпеці з нами та матимуть доступ до освіти та ринку праці. Ми продовжили термін статус захисту біженців України. Дозволи на проживання автоматично діють до 4 березня 2025 року, без необхідності біженцям з України знову відвідувати імміграційну службу. Це велике полегшення для імміграційної влади, що забезпечує безпеку та дає чітку перспективу для українців. Ми продовжуватимемо захищати життя багатьох людей з України – поки триває ця жахлива війна. Ми продовжуємо тісно підтримувати Україну».

Німеччина продовжила статус захисту для українських біженців до березня 2025 року, оскільки таке рішення означає одноразову економію коштів державної адміністрації близько десяти мільйонів євро“, — Reuters.

Це означає, що біженцям не потрібно подавати заяву на продовження свого статусу проживання, і не потрібні відповідні зустрічі з імміграційною владою.

Німецькі джерела даної інформації:
https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/DE/2023/11/ukraine-verordnung.html
https://www.deutschlandfunk.de/aufenthaltserlaubnis-bis-maerz-2025-verlaengert-102.html

Читати також:

Продовження 24 параграфу в Німеччині для українців. Як продовжити тимчасове перебування в країні? 

Українці затребувані на ринку праці в Німеччині

В уряді Німеччини закликають до скорочення виплат для шукачів притулку: чи стосується це українців?

Як відбувається продовження допомоги Bürgergeld у Німеччині?

Які землі в Німеччині приймають біженців із України станом на сьогодні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja